Дерев'яні сходи

 

 

 

У сходів на відміну від інших елементів інтер'єру є найважливіше утилітарне завдання - зв'язувати приміщення, розташованих на різних рівнях будівлі. При цьому сходи повинні забезпечити безпечний і зручний підйом, щоб і старому і малому було комфортно.

Коли ж потрібно задуматися про вибір сходів?

 

На первинному етапі проектування будівлі, причому не важливо, скромний це котедж або вілла класу люкс, треба враховувати, що хороші зручні сходи повинні займати не менше 2,50 × 2,50 метра (сходи з поворотом на 180 градусів, в плані літера П) . Якщо це прямі сходи, то це 1 × 2,50 метра при висоті від підлоги до підлоги наступного поверху 280-290 см. Чим більший цей розмір - тим більше місця необхідно для зручних, комфортних сходів. Необхідно так само враховувати, що для підйому необхідно залишити отвір у стелі, відповідний вашим сходам. Необхідно враховувати, що починаючи з третьої - п'ятої сходини над сходами вже має відкриватися проріз в міжповерховому перекритті. Чим нижче стеля, тим більше повинен бути отвір в ньому.

 

І це - мінімальні розміри. Якщо є можливість виділити більше місця, краще зробити це. Якщо ви наймаєте архітектора, і він робить проект вашого будинку, не обмежуйтеся простим зазначенням: «Ось тут будуть сходи». Запитайте Вашого архітектора, який конкретно розмір він залишає під сходи, де проріз, яка довжина огорожі поверху планується в проекті, як пов'язані сходи між собою, якщо будинок 2-3 поверховий. Не полінуйтеся з цими розмірами подзвонити до спеціалістів. Це покаже вам, наскільки правильно спроектовані сходи. Прислухайтеся до порад фахівців, - це допоможе вам уникнути прикрих помилок, переробок прорізів, перенесення стін. Пам'ятайте, при проектуванні 2-3-4 х рівневих приміщень планування приміщення починається не від туалету, а від сходів!

Для виготовлення хороших дерев'яних сходів необхідно кілька умов правильне проектування сходів, тобто архітектор повинен виділити достатньо місця для сходів, правильно розрахувати проріз у стелі.

 

Кращою деревиною для виготовлення сходів є щільна і тверда деревина. Чим вище питома вага деревини - тим більше вона тверда, тим довше прослужать вам дерев'яні сходи. Улюбленим матеріалом для виготовлення дерев'яних сходів є дуб. Дубові сходи довговічні, зносостійкі, дубові сходинки не стираються і не деформуються сторіччями. Дубові балясини, балюстради чудово гармонують з паркетними підлогами, з меблями, дубовими панелями, дубовими вікнами, дубовими дверима.

 

Перш за все, слід пам'ятати про безпечне пересування: напівтемрява або яскраве світло на сходах абсолютно ні до чого! Навіть якщо сходи поєднується з вікном, треба пам'ятати про нічний спуск, який повинен бути більш комфортним та безпечним, ніж денний. Ми радимо на етапі електромонтажних робіт передбачити освітлення для сходів. Це може бути і велика люстра, , і вбудовані в стіни по периметру сходів світильники і бра на стінах. Так само, локальне підсвічування за допомогою вбудованих у стелю світильників.

Фігурні балясини - традіційній елемент декору сходів.

 

 

 

Дерево ніколи не вийди з моди. Невимовна краса природного малюнка деревини, сучки, прожилки створюють зворушліве почуття причетності до природи, до її творінь, можлівість споглядання цього кожен день це диво , що може бути кращим! Якщо сходи зроблені добротно, то вони послужать не тільки вам, алей і вашим онукам і правнукам.

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

Бетонні сходи

Сходи на центральному

косоурі

Гвинтові сходи

Перила

Про нас

Наші контакти

Головна

Дерев'яні сходи

тел. 098 257 79 10