покриття деревяних сходів
 
покриття сходів

 

Вибір оздоблення дерев'яних сходів здійснюється ще на стадії її проектування. Адже вартість захисного та декоративного покриття разом з роботами по його нанесенню може становити до 25-30% від вартості готового виробу. І, навпаки, в бюджетних варіантах вибір суцільного непрозорого покриття може знизити вартість сходів за рахунок використання більш дешевої деревини з не найкращими декоративними якостями (з сучками, різними за кольором і текстурою елементами і т.д.).

 

Перед обробкою поверхні всіх дерев'яних елементів сходів повинні пройти спеціальну обробку, щоб на ній не було нерівностей, тріщин і подряпин. Спочатку на них наносяться шпаклювальні суміші для дерева того ж відтінку, що і тон деревини. Після висихання елементи шліфуються: спочатку на стрічковою шліфувальною машиною, потім на дисковій машині. Коли поверхня всіх елементів стала ідеальною, вона очищається.

Після цього можна приступати до тонування і лакування. Захисні і декоративні покриття наносяться на кожен елемент окремо, коли сходи ще знаходиться в розібраному вигляді. Складання конструкції виконується тільки тоді, коли обробка всіх елементів повністю завершена.

В якості покриття дерев'яних сходів можуть використовуватися різні матеріали - всілякі морілки, лаки, емалі та фарби.
Морілки глибоко проникають в структуру деревини і підкреслюють багатство її текстури. Вони наносяться на поверхню дерев'яних елементів багаторазово, причому кожного разу деревина повинна висохнути перед нанесенням нового шару. Деякі види морілок можуть змінювати свій колір після нанесення лаку, тому спочатку пробні покриття виконуються на брусках з тієї ж деревини, з якої будуть виготовлені ​​сходи.

 

Альтернативний варіант морилки - лаки і фарби на алкидній, алкідно-уретанових або водній основі. При виборі лаків і емалей враховується не тільки декоративний ефект, який вони створюють, але і експлуатаційні характеристики: переважні напівматові або напівглянсові покриття, як найменш слизькі. Якщо деревина неоднакова за своїм кольором і текстурою і на ній є помітні дефекти, можна приховати все це за допомогою тонуючого лаку, який зробить поверхню сходів однорідною.

Якщо сходи будуть фарбуватися, всі її дерев'яні елементи попередньо грунтуються. Після нанесення грунтовки вироби сушаться і шліфуються ще раз.

Нанесення на елементи дерев'яних сходів емалей і лаків проводиться за технологією розпилювання в спеціальних камерах. На кожну деталь наноситься не менше трьох шарів лаку. Після нанесення кожного шару покриття повинне висохнути. Самі жорсткі технологічні вимоги пред'являються до нанесення лакових покриттів на щаблі, так як вони піддаються самим інтенсивним механічним впливам.

Після монтажу і установки готових сходів іноді використовуються додаткові захисні покриття сходин. Це можуть бути спеціальні килимові накладки з тильною стороною з гуми з липкими смугами. Такі накладки не тільки захищають ступені від зносу, але і роблять підйом більш безпечним.