Дерев'яні сходи - корисне прикраса інтер'єру
 
деревяні сходи

 

Дерев'яні сходи - корисне прикраса інтер'єру
Витончені дерев'яні сходи з різноманітних сортів дерева вже давно стали прикрасою будь-якого будинку і зайняли своє привілейоване місце в інтер'єрі. Сходи з дерева можуть бути справжнім витвором  мистецтва .

 Дерево матеріал натуральний, екологічний чистий і легко піддається обробці. Тому дерев'яні сходи - це часом ексклюзивне архітектурне рішення. Тим більше що деякі породи дерев мають такий гарний малюнок і теплі колірні відтінки, що результат перевершить всі очікування.
Раніше, в попередні десятиліття, сходи з дерева були дефіцитом, так як дефіцитом була сама деревина, але і праця майстра оцінювався дуже дорого. Але сьогодні ситуація радикально змінилася і тепер кожен бажаючий може втілити в своєму будинку невеличкий витвір.
Найпростіші сходові конструкції підрозділяються на гвинтові і маршові.

Гвинтові сходи складаються з головного опорного стрижня, навколо якого, по спіралі, розташовані забіжні східці.
Щаблі сходів можуть кріпитися на тятивах, косоурах або бути монолітними.
Маршові сходи мають один або кілька прольотів, які з'єднані між собою площадками. Маршові конструкції можуть бути поворотними, прямими .

Від обраного виду сходів залежить і технологія її монтажу.
Наприклад, маршові сходи монтуються безпосередньо до перекриття на поверсі вище і спираються на підлогу. Додатковими кріпленнями для сходів з одним поворотом служать стіни, а для сходів з двома поворотами - кріплення до стіни, перекриття і на опорному стовпі.
Звичайно, зручність сходів безпосередньо залежить від кута її спуску-підйому і наявності спеціальних огороджень (типу поручнів), а також ширини проходу і вільної площі простору над головою. Освітлення тут також відіграє важливу роль.

  Технічні нюанси і стандарти
Особливу увагу необхідно приділити і нахилу сходової конструкції, адже однозначно - пологі сходи набагато зручніші круті і природно безпечніші. Тому найкомфортніший і оптимальний кут нахилу сходів становить градусів 30-40. Висота під сходинки 14-17 см.
Вільний прохід на сходах повинен бути рівний по ширині 70-80 см - це для однієї людини, для проходу двох людей одночасно - 120-150 см. Відстань проміжку між сходинами і стельовим перекриттям не повинно бути менше 2 метрів. Стандартна висота перил - 90-120 см.

 І так, дерев'яні сходи - унікальні і найголовніше доцільні конструкції, які можуть бути наділені виразними художніми елементами. Дерев'яні сходи, безсумнівно, стануть справжньою корисною прикрасою вашого будинку, з урахуванням всіх технічних норм і правил!