Дизайн сходів, функції, якості та зручність
 
Дизайн сходів

 

Дизайн сходів, функції, якості та зручність

 Дизайн сходів майже у всіх випадках, розглядається так: який же матеріал для сходів краще всього використовувати: мармур або ж дерево. Найчастіше підбір форми балясини так само є головною визначальною частиною в проектуванні дизайну сходів. Але справа йде не зовсім так.

Дизайн сходів - це природно, і її конструкція, матеріал, колір. Одним словом це називається стиль. Висловлюючись мовою мистецтв це свого роду якийсь образ. У точності, як і в одязі, а саме брюки і светр, фрак і тростину, то є різні способи життя виражають різні образи в одязі. З сходами справа йде майже так само. Навряд чи хто буде проектувати в інтер'єрі дерев'яного будинку сходи класичного типу з численними конфігураціями. Аналогічно, навпаки, в будівлі з колонами та ліпниною не дуже добре будуть виглядати сходи в напрямку "хай-тек".

Інша справа якщо ви працюєте з дизайнером. Тут можна бути впевненим, що сходи будуть відповідати стилю вашого інтер'єру в приміщенні. Якщо ви самі працюєте над дизайном, то вам допоможуть загальні уявлення про нього. І тому давайте уявимо всю різноманітність образів по 4-м головним напрямкам.

Дизайн сходів може бути таким:
Нейтральний
Класичний
Кантрі
Сучасний

Тепер давайте розберемо дві найголовніші функції сходів.
Перша функція, так звана практична. Якщо ваш будинок стоїть, приміром, на пагорбі або ж на землі зі значними висотами, то в ньому обов'язково мають бути присутні парадні сходи. Так ви зможете забезпечити вільний прохід всередину будинку. Але при всьому цьому необхідно враховувати те, що конструкція сходів повинна бути максимально зручна.
Друга функція, або ж декоративна. Сходи на протязі багатьох років не тільки забезпечують переміщення по ній, але й завжди служили прекрасним елементом декору. Парадні сходи завжди повинні відповідати красі будинку. Тому необхідно подбати про те, щоб парадні сходи повинні відповідати всій архітектурі будівлі.

Зручність сходів залежить від багатьох факторів, а саме від кута підйому або спуску, від широти ходу, існуючих поворотів на ділянці, від проміжних майданчиків, від наявного вільного простору над головою, від безпечної огорожі, а також від хорошого їх освітлення.

Кут сходів не повинен перевищувати 40 градусів. Ширина проходу повинна бути: для однієї людини - від 70 до 80 см, для двох - від 120 до 150 см.

І пам'ятайте, що якість монтажу сходів завжди залежить від рівня підготовленості приміщення, де буде вона встановлена. І тому перш ніж приступати до виготовлення сходів кожна поважаюча себе фірма повинна відправити майстра і чи дизайнера на місце в приміщенні, якого буде безпосередньо встановлюватися сходи для попереднього його огляду.