помилки сходів
 
часті помилки сходів

 

Загальнопоширені помилки, що допускаються при проектуванні сходів ...

Одна з найбільш серйозних помилок, що допускається при облаштуванні будинку - спроба знайти місце для встановлення сходів в останній момент, по закінченні всіх будівельних робіт. Між тим, подбати про сходи необхідно ще на етапі проектування - підібрати один з можливих варіантів установки і оцінити його за критеріями зручності, дизайну та вартості. І тільки після всього цього приступати до конструювання будинку, беручи до уваги всі характеристики обраних сходів. Для недопущення різного роду помилок і неприємних несподіванок рекомендуємо врахувати наступні фактори:
Кут підйому / спуску зобов'язаний бути в межах 30 ° - 40 °, в крайньому варіанті 45 °. В іншому випадку, при "крутому" ухилі ваші сходи, підйом по них відніме багато сил, а спуск буде супроводжуватись падіннями і травмами.
У разі якщо ваші сходи рясніють складністю і заплутаністю конфігурації (порожній навіть і додають кімнаті дійсно неповторний вигляд і затишок), але в майбутньому це може не дозволити вам поміняти меблі або внести інші об'ємні і важкі предмети (наприклад, більярд) на верхній поверх.
Найбезпечнішим і рекомендована відстань в сходовому огородженні між встановленими балясинами - 10-15 см.: більший проміжок може стати причиною падіння зі сходів дитини або домашньої тварини.
Безумовно, декоративне покриття сходинок сходів глянцевим лаком додає неординарний дизайн вашим сходам. Однак, в гонитві за красою і оригінальністю, не слід забувати й про власну безпеку - слизька поверхня сходових сходин завжди небезпечна. Уникнути травмонебезпечних падінь з таких сходів вам допоможе килимове покриття.

При закупівлі сходових матеріалів в різних місцях і невідомого виробника, у разі самостійного пристрою сходового маршу, Вам не обійтися без певних знань і розбірливості в їх дійсній якості. Якщо при цьому ви все-таки вирішите комусь доручити монтаж сходів, то ні одна поважаюча себе фірма не візьметься за роботу, щоб не брати на себе зобов'язання за кінцевий результат.
І тонування і лакування поверхні сходів слід проводити неодмінно до початку установки. В іншому випадку не уникнути "фарбування" і близьких предметів - сходовий марш в цьому випадку зможе порадувати вас лише функціональними якостями.Фарбування слід виробляти спеціалізованим обладнанням до початку зборки і тільки в ізольованому від пилу приміщенні - це додасть сходах по-справжньому акуратний і естетичний вигляд.
При влаштуванні сходів візьміть до уваги, що вони повинні знаходитися в окремому ізольованому стінами сходовому блоці. В іншому випадку, виникне т.зв. порушення теплового балансу будинку - тепле повітря від радіаторів або камінів, піднімаючись вгору через сходовий марш, буде додатково обігрівати верхні кімнати, практично не нагріваючи нижні.
Встановлюючи дорогі, меблевої якості сходи, і не маючи намір жити в будинку взимку, а значить і не опалювати його, ви повинні забезпечити всі умови для підтримки постійного режиму оптимальної температури і вологості повітря, запобігаючи тим самим можливе розсихання виробу. Тому Вам необхідно перевести автоматику опалення в режим 15-20 градусів і включити зволожувач повітря (або розставити в приміщеннях ємності з водою), інакше пересушити повітря - і теж все розсохнеться.
Установку сходів проводити тільки після повного завершення всіх оздоблювальних робіт, в іншому випадку це загрожує заміною її на нову, можлистю повної втрати первинного товарного вигляду. Ті, хто здійснює монтаж сходів в новому дерев'яному будинку, не слід поспішати взагалі - будинок ще протягом року повинен дати усадку на 5-10%, тому краще почекайте до завершення осадкових процесів.
Не слід поспішати доручати виготовлення металокаркаса випадковим робітникам - серйозні фірми, яким Ви замовите в недалекому майбутньому сходи, тактовно попросять Вас їх видалити. Причина тому досить проста - це спорудження виправдовує себе лише в процесі будівництва, подальша робота з ним буде не тільки складною, але і дорогою. Обшити металокаркас і перетворити його в надійні сходи хорошої якості практично неможливо - для цього будуть потрібні вкрай радикальна модернізація. У всіх звичайно свої погляди, одні воліють повністю дерев'яні сходи, інші ж на бетонній основі, так - вібрації і скрипів менше, хоча все, звичайно, залежить від кваліфікації ...
Не розділяйте на етапи і не доручайте різним бригадам роботи по установці сходів - зрештою, ця уявна економія змусить Вас заплатити двічі. Погодьтеся, важко викрити в не якості роботи людини, яку ви запросили для фарбування сходів, в разі якщо вони раптом потріскалися. Фахівці з встановлення нагадають, що сходини були куплені вами; фірма-постачальник сходин неодмінно уточнить, що вибір був за Вами: мовляв, для Ваших умов консультанти пропонували більш дорогий варіант 1-го сорту, ну а Ви заощадили і зволіли 2-ий. Знайоме?
Пам'ятайте, якщо ви вирішили використовувати для виробництва сходів смоловміснтні породи дерева, то це в подальшому може відбитися на якості поверхні - смола цілком може виступити назовні навіть через багатошарове лакове покриття.
Здобувайте великі сходові елементи (тятиву, щаблі й ін) тільки кращих виробників, не економте в цьому - вироби подібного роду, як правило, виготовлені з цілісного шматка деревини та неякісний матеріал може нагородити сходи тріщинами і непередбачуваними деформаціями. Тому тільки правильно висушений і грамотно склеєний матеріал (деревина) зможе забезпечити якість, надійність і чудовий зовнішній вигляд Вашим сходи.
Для запобігання скрипу, різного роду похитування і збереження надійності огороджувальної конструкції ніколи не використовуйте при закріпленні сходів дерев'яні фіксатори. Кращими елементами кріплення сходового маршу є сталеві стяжні металовироби, які забезпечать міцну фіксацію на весь термін експлуатації сходів, а це ні багато ні мало близько 100 років.