рекомендації по сходах
 
сходи рекомендації

 

Основні рекомендації для спорудження сходів ...

Сходи - один з основних елементів будь-якого будинку або квартири, який завжди повинен відповідати ряду обов'язкових умов, а саме:
Щонайменше, одними сходами повинні оснащуватися всі приміщення, які за своїм проектом мають в одному блоці більш ніж дві кімнати знаходяться на різних рівнях.
Освітленню сходів, особливо першого та останнього  щабля, слід приділити особливу увагу, при цьому потрібно подбати і про зручний (буквально "під рукою") розташуванні вимикачі - це є неодмінною умовою безпечної експлуатації виробу.
Мінімальна ширина сходового маршу повинна становити 1 м, але в деяких випадках допускається 0.8 м, але при цьому відразу ж втрачається зручність переміщення.
Всі сходи, що мають більше 3 сходин (крім приставних), в обов'язковому порядку повинні оснащуватися надійними поручнями і стійками висотою не менше 0.9 м.; вікна знаходяться в безпосередній близькості від сходів повинні бути обгороджені.
Розміри сходинок підбираються так, щоб переміщення по сходам було безпечним. Для житлових приміщень оптимальна висота східця - 16 см, ширина - не менше 25 см.; для заїзних сходи в прохідній зоні, мінімальна ширина - 20 см. Рівень крайньої сходини повинен точно відповідати рівню підлоги, на який ці сходи змонтовані.
При наявності дітей відкриті сходи споруджуються таким чином, щоб відстань між сходинками не перевищувала 1 см, а між опорами (вертикальними стійками) поручнів - не більше 16 см, в іншому випадку рекомендується використання додаткові огорожі.
конструкції сходів повинні передбачати вільний прохід; у разі знаходження сходів безпосередньо за дверима, слід організувати сходовий майданчик розміром трохи більше ширини дверей.
Сходи  повинні бути підібрана таким чином, щоб вони зберегли свою стійкість і надійність при мінімальному навантаженні в 180 - 220 кг, а перила - в 100 кг.
У житлових приміщеннях для зручності і легкості переміщення, ухил сходів не повинен перевищувати 38 градусів, причому для однокімнатних будинків допускається ухил в 45 градусів. Для сходового маршу ухил по всій довжині зобов'язаний бути незмінним.
Висота всіх щаблів повинна бути постійна, допустиме відхилення - 0.5 см.
При влаштуванні маршів, між стіною і самими сходами повинна дотримуватися постійна відстань в 5-6 см.
Якщо місце встановлення сходів передбачає знаходження під нею людей, конструкцію сходів роблять закритими (з просходинами) і підшивають знизу.
При монтажі непрямолінійних сходів (сходи з забіжними східцями), радіус кривизни в середній лінії сходів повинен перевищувати 30 см.
.