сходи споворотом
 
поворотні сходи

 

Поворотні сходи

 

Якщо площа вашого будинку невелика, і кожен сантиметр вільного простору на рахунку, це не проблема, щоб з комфортом підніматися з поверху на поверх - поворотні сходи легко вписуються в будь-який інтер'єр умови. В залежності від того, скільки місця є у вашому розпорядженні, вони можуть проектуватися і виготовлятися з проміжним майданчиком або двома або трьома забіжними сходинками трикутної форми. Виконувати більшу кількість забіжних сходин небажано - інакше поворотні сходи можуть стати незручними.

Виходячи з вимог ергономіки і безпеки, найвужча частина забіжних сходин повинна бути не менше десяти сантиметрів, а середня - не менше двадцяти пяти.
Монтаж поворотних сходів

Поворотні сходи встановлюються в кутку приміщення впритул до стін. Конструктивно вони зазвичай виконуються в двох варіантах - на косоурах або тятивах. Поворотну ділянку сходів разом з несучими балками  кріпиться до опорного стовпа, який фіксується на перекритті.
Виготовлення поворотних сходів

Для конструювання поворотних сходів може бути використаний самий широкий спектр матеріалів - від металу і бетону до дерева . Найбільше поширені варіанти з дерев'яною класикою або міцним несучим металевим каркасом. Незалежно від матеріалу виготовлення, важливою перевагою поворотних сходів є їх виразна, динамічна архітектоніка. Вони ніколи не виглядають монотонними: у міру підйому і зміни напрямку руху інтер'єр відкривається в нових цікавих ракурсах. Це означає, що декор можна звести до мінімуму, що відповідно впливає на кінцеву вартість сходів. Особливо цікаво виглядають рішення з поворотами по плавній криволінійної конфігурації - пластичні, схожі на скульптуру в інтер'єрі.