як експлуатувати сходи
 
сходи експлуатація

 

Експлуатація сходів

 

Ви хочете, щоб сходи у вашому будинку радувала вас довгі роки? Щоб з ними не виникало проблем? Щоб не було необхідності в ремонті і додаткових витратах? Тоді варто дотримуватися простих правил її експлуатації.

Найперше з них: замовляючи сходи, розкажіть фахівцям, як вона буде використовуватися. Скільки людей будуть користуватися сходами? Як часто? Чи є в сім'ї маленькі діти? Літні люди? Чи знімаєте ви вуличне взуття, заходячи в будинок, або в'їжджаєте на машині в гараж і переходите звідти в житлові кімнати? Чи потрібно буде піднімати наверх меблі і важкі предмети?

Чітко і реалістично сформульовані завдання - половина успіху. У будинку, де живе невелика сім'я, немає сенсу встановлювати сходи з дорогим облицюванням з натурального каменю або керамограніту: вимоги до зносостійкості сходин у такому випадку набагато нижчі. Якщо в сім'ї є маленькі діти, то відстань між балясинами потрібно зменшити до 10 см. Літнім людям протипоказані гвинтові сходи: кожен підйом і спуск буде даватися їм насилу. Взагалі гвинтові сходи має сенс використовувати тільки як додаткові або ж у тих випадках, коли встановити більш зручні маршові сходи неможливо через дефіцит вільного простору.

Популярні сходи з дерева неоднакові за своїм запасом міцності і експлуатаційними характеристиками покриття. Тому важливо, щоб вони проектувалися з урахуванням потреб і способу життя вашої родини. Інакше сумнівна економія може вилитися в швидку втрату сходами товарного вигляду. Конструкція сходів - завжди предмет довгого і докладного обговорення. Це необхідно для того, щоб ваші сходи була зручними, надійними і безпечними, а вам не довелося б спотикатися на незручних підйомах і поворотах. Крім того, сходи повинні проектуватися так, щоб по них можна було б підняти наверх меблі та інші важкі великогабаритні предмети.

У дерев'яних сходах дуже важливий не тільки вибір сорту деревини, але і якість лакового покриття. Навіть найдорожче, красиве і міцне дерево можна безнадійно зіпсувати дешевим неякісним лаком. Оптимальний варіант - коли сходи виконує від і до один підрядник: від проектування і розрахунків до виготовлення та оздоблення. У цьому випадку компанія-виробник несе відповідальність за якість кінцевого продукту. Якщо ж ви купуєте бюджетні сходи без оздоблення, виробник може порадити вам матеріали, які сходи, як мінімум, не зіпсують.

Але навіть при професійно виконаної обробці не варто забувати про те, що натуральне дерево - досить примхливий матеріал, що вимагає дбайливого поводження та догляду. Взуття з гострими підборами-шпильками залишає сліди на дерев'яних щаблях практично завжди, за винятком тільки самих твердих екзотичних порід. Поліролі (засоби догляду за меблями) теж можуть безнадійно зіпсувати будь-які дерев'яні сходи.

Найважливіше умова «комфортного життя» дерев'яних сходів-це нормальна вологість в будинку (40-60%). Якщо вологість нижча, сходи розсохнуться, і в них з'являться тріщини. Підтримувати необхідний рівень вологості можна за допомогою зволожувачів повітря.