достоїнство сходів
 
сходи достоїнство

 

Сходи "населяють" кожен будинок. Якщо вони по-справжньому зручні і правильно спроектовані, ми пересуваємося по них, не надаючи уваги числу сходинок і висоті поручнів. Ну а якщо мова йде про особняк або багаторівневі апартаменти, то тут сходи - це до того ж і одне з основних доповнень внутрішнього інтер'єру. Але, не дивлячись на вид і призначення, вони, перш за все, необхідні для того, щоб по них часто і, що немало важливо, безпечно ходили.

Сходи не "живі" самі по собі, вони обов'язково кудись приводять: може у велику галерею з книжковими шафами, а може і в невеликий затишний кабінет, спальню, одним словом, в місце, що викликає до відособленості і самоти, чого не можна домогтися жвавим ритмом першого поверху. Навіть мале житло, оснащене сходами, постає перед поглядом в абсолютно іншому світлі. Варто лише ступити на неї ногою, як відразу з'являється відчуття свободи і відкритого простору, повного світла і повітря.

Сходи - це ланка, що знаходиться на стику різноманітних, і не тільки конструктивних, але і просторових зон, незамінна складова динамічності, що привертає увагу в першу чергу. Це не стільки елемент архітектури, скільки частини, а часто навіть сама основа інтер'єру взагалі, його ключова ідея, виходячи з якої випливає стилістика оздоблення всього приміщення. Високою декоративною навантаженністю сходи обдарувала епоха модерну. З того часу сходи скрізь диктують свої порядки і закони.

Сходи на дачах і в квартирах монтують різні: все залежить від об'єму приміщення і дизайну його оформлення. У місцях, де дозволяє площа, а інтер'єр вимагає "польоту", споруджують багатомаршеві парадні сходи з косоурів. У кімнатах меншого розміру чудово вписуються безкосоурні і гвинтові сходи. Причому перевага останніх не тільки в економії простору, але і в тому що гвинтові сходи самі по собі припускають якийсь рідкісний, неповторний дизайн. Та й до того ж гвинтові сходи, на відміну від звичайних парадних сходів, більш демократичні з точки вибору основного матеріалу, іншими словами, вони можуть бути як дерев'яними, залізними.

Сходи це тей самий міст: вони згуртовують два простори, і в той же час роблять їх незалежними. У будь-якому будинку кожен член сім'ї повинен мати свій власний куток, від якого буде зведений місток до іншого схожого куточка, як до іншого берега річки. У таких будинках і сім'я живеться  дружно, оскільки у них є прекрасна можливість усамітнитися і зібратися разом тоді, коли вони цього самі захочуть.